Epeiros weekend 14.-15.9.2019

Milí priatelia,

prešiel týždeň od nášho veľkého výstavného víkendu a je čas zhodnotiť výsledky. Som veľmi hrdá na všetkých, ktorí sa zúčastnili, či už vodných skúšok alebo výstavy. Landseeri svoje miesto dôstojne obhájili a v porovnaní s výsledkami spred dvoch rokov, pridali krásne záverečné umiestnenia. 

Čo všetko sme spoločne absolvovali?

Po prvý krát sme mali príležitosť usporiadať skúšky vodných prác podľa DVG poriadku v stredoeurópskom regióne. Je to pre náš klub a aj pre molosov významný míľnik a ja pevne dúfam, že tento výnimočný okamih zúžitkujeme v prospech všetkých športovcov a podarí sa nám úspešne absolvovať schvaľovací proces národného skúšobného poriadku.

Bez vašej podpory a hlavne záujmu o tento šport to ale nepôjde. Skúšky posudzoval medzinárodný rozhodca z Belgicka, pán Koen van Landuyt. Ďakujeme za cenné rady a za korektné posúdenie. Chcela by som touto cestou veľmi poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili svojou prácou o úspešný víkend. Doubravka, tebe patrí špeciálne ďakujem za rady, za pomoc pri hľadaní rozhodcov, za know – how a som veľmi rada, že sme to v auguste nezabalili.

Peter, Milan, Ivanka, Norbi, Berni, Kamil, Michal, Sonja, Monika, Robert – ďakujem, že ste vždy boli všade načas, že ste aktívne priložili ruku k dielu, že ste prišli a spoločne pomáhali. Veľmi si to cením.

Výsledky

Epeiros Water CUP 14.09.2019, Koen van Landuyt
Landseer:
1. Abdul Tobi Miracle Star 189 b. (lepšie vodné práce)
2. Bounty Tip Top Landy 189 b.
3. Pearl of Csillahill Aisa 181 b.
4. Dafra z Laderova 169 b.
5. Cory pod Svatou horou 155 b.
6. Daien Milword 151 b.
7. Derick Z Hory Blaník 148 b.
8. Afra Tobi Miracle Star 140 b.
Leonberger:
1. Finnya 180 b.
2. Casablanca – Lissy von Feldschloss Rheinfelden

To ale nie je všetko! V sobotu sa konali aj testy temperamentu, ktorých sa zúčastnili 4 landseeri. Tretie miesto z roku 2017 tentokrát pre landseerov obhájila počtom bodov 97/100 Claudia z Hory Blaník. Skvelé! V nedeľu sa konala Združená špeciálna výstava psov. Landseerov posudzovala srbská rozhodkyňa Suncica Lazic. Víťazom plemena sa stal Abdul. Na tomto mieste ešte musím spomenúť úžasné umiestnenia v záverečných súťažiach - landseeri boli ocenení až 4x!

Výsledky

BIS 1 Najkrajší pár psov – landseer Abdul & Afra Tobi Miracle Star
BIS 2 Najlepší dorast – landseer Catherine Carpathian Valley
BIS 3 Najlepší pes Abdul Tobi Miracle Star
BIS 3 Najlepší z triedy čestnej Claudia z Hory Blaník

BOB – Abdul Tobi Miracle Star
BOS – Afra Tobi Miracle Star
BOV – Bounty Tip Top Landy

PSY 
trieda stredná
V1, CAC, Epeiros Winner, BOB – Abdul Tobi Miracle Star

trieda otvorená
V1, CAC – Harvey z Letohradského ranče
Diskv. Benjamin Carpathian Valley

trieda šampiónov
V1, CAC – Arcturus Wepwawet
V2 – Little Hope des Pandas des Terres Rouges

SUKY
trieda dorastu
VN1 – Catherine Carpathian Valley
VN2 – Claire Carpathian Valley

trieda stredná
V1, CAC, Epeiros Winner, BOS – Afra Tobi Miracle Star

trieda otvorená
V1, CAC – Odille vom Kollerhof

trieda šampiónov
V1, CAC – Pearl of Csillahill Aisa
V2, res. CAC – Cory pod Svatou horou
V3 – Amina Barba di Batelina

trieda čestná
V1 – Claudia z Hory Blaník

trieda veteránov
V1 – Bounty Tip Top Landy

Gratulujem všetkým a teším sa na naše ďalšie akcie, dovidenia priatelia!

Fotogalérie